Видалення зуба – це хірургічна процедура, що полягає у вилученні зуба чи його залишків з альвеоли.. Насправді, всі стоматологи намагаються до останнього боротися за зуб у його природному місці, але нажаль, все ж бувають випадки, коли потрібно видалення зуба. Видалення зуба буває екстреним чи запланованим.
Екстрене видалення зуба призначається в наступних випадках:
– При фізичних травмах щелепи та зубів, що спричинили переломи зубів, коли неможливий інший вид лікування
– При гострому болі, запальних процесах, що унеможливлюють чи зводять нанівець інший вид лікування. Іншими словами, коли лікувати вже не має що.
Планове видалення зубів призначається в таких випадках:
– Зайвий набір зубів, що заважає нормальному розвитку зубного ряду
– При ортодонтичному лікуванні, коли немає місця для вирівнювання основних зубів
– Зуби мудрості, коли вони не приймають участі в процесі жування, пошкоджуються чи їх атипове розміщення заважає розвитку сусідніх зубів чи всієї щелепи.
– Зруйнований зуб, що не підлягає іншому стоматологічному лікуванню
– Зуб має занадто тонкі чи непрохідні канали, що унеможливлює його лікування, зазвичай такі зуби мають поряд кісти та періодонтити.
– Зуб має атипове розміщення, що заважає розвитку інших зубів чи не естетично виглядає і коли ортодонтичне лікування виключене.
Бувають випадки, коли видалення зубів краще відкласти:
– 1 і 3-й триместри вагітності
– Загострення серцевих захворювань
– Низьке згортання крові в наслідок прийому лікарських препаратів чи періоду критичних днів у жінок
Зазвичай, видалення зубів проходить під анестезією і пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту, інколи трапляються ускладнення після видалення зубів, особливо якщо воно було важким чи атиповим.
Найважче видаляються зуби мудрості внаслідок свого «далекого» розташування, часто вони ростуть в бік, чи в сусідній зуб і тоді видалення потребує більше часу і високої кваліфікації хірурга.
Зуби мудрості видаляють не завжди: якщо вони Вас не турбують, не заважають «сусідам», не прорізались або ж прорізались і здорові, беруть участь у жувальній функції щелепи чи не заважають ортодонтичному лікуванню.
У більшості випадків, зуби мудрості все ж не лікують і вони підлягають видаленню. Чому так стається:
– Через їх складне розташування лікар фізично не може дістатися до них, щоб повноцінно та якісно пролікувати.
– Вони більш слабкі та часто руйнуються бо і гігієна їх незадовільна (нелегко дістатися щіткою так далеко) і якщо вони не приймають участі у жуванні – вони не мають навантаження, а отже стають крихкими та руйнуються
– Часто стають «жертвами» ортодонтичного лікування – коли потрібно місце для розширення (вирівнювання) зубного ряду, то саме зубами мудрості жертвують найчастіше
– Ці зуби частіше за інших ростуть як їм забажається, часто в бік, в щелепу, в сусідній зуб. Це створює не лише біль та дискомфорт , але й значно впливає на розвиток всієї ротової порожнини.
І ще один важливий момент, після видалення зуба, обов’язково потрібно порадитися з лікарем щодо наступного лікування, залишати вільним місце не можна (це не стосується видалення зубів мудрості). Зубо щелепна система порушується і «дірки» від втрачених зубів потрібно закривати. Це спричинено декількома важливими факторами:
– Вільне місце деформує ясна та щелепу, втрачається тканина, що погано вливає на сусідні зуби
– Також вільне місце дає простір для рухливості зубів-сусідів і з часом вони теж можуть випасти
– У зуба навпроти не має навантаження, що може призвести як до його втрати, так і до його ураження різними стоматологічними захворюваннями
– Відсутність більше двох зубів впливає на мову (дикцію) та на контур обличчя – воно осувається, з’являються зморшки.
– Відсутність зубів також впливає і на систему травлення – в шлунок попадає погано перероблена зубами їжа, як наслідок, додаються ще й гастрологічні проблеми
– Естетика – погодьтеся, посмішка без зуба виглядає не привабливо
Але не потрібно впадати у відчай, по-перше, потрібно раз на під року відвідувати стоматолога з профілактичним оглядом щоб попередити втрату зуба, по-друге, якщо ж зуб таки втрачений, є декілька варіантів вирішення проблеми. Приходьте до наших лікарів і вони запропонують Вам найкращий варіант, що Вас задовольнить.