Стоматит – це запальний процес, локалізований на слизових оболонках ротової порожнини. Практично кожна людина з раннього віку так чи інакше стикалась з даним захворюванням в тій чи іншій формі. Хвороба може тривати від 4 до 14 днів – все залежить від складності, а також від ефективності методів лікування запалень.

Інфекції ротової порожнини можна вилікувати самостійно в домашніх умовах, проте, якщо у людини стоматит в запущеній формі, звернення до стоматолога не уникнути, так як можуть виникнути серйозні ускладнення через інфекційне навантаження на організм.

Основні симптоми стоматиту

Зрозуміти, що у вас стоматит можна відразу, так як дане захворювання відразу дає про себе знати різким болем, який посилюється під час прийому їжі. Це захворювання має низку загальних симптомів:

На поверхні слизової оболонки ротової порожнини з’являється одна або декілька виразок з червоними краями і білою плівкою;
У місцях, уражених стоматитом, з’являється набряк, почервоніння;
При впливі на виразки відчувається гострий біль, який суттєво ускладнює вживання і пережовування їжі, а в деяких випадках і вимову;
Ясна можуть кровоточити, з’являється неприємний запах з рота, посилюється слиновиділення;
Гострі форми стоматиту можуть супроводжуватися підвищенням температури, а також збільшенням лімфатичних вузлів.
Види стоматиту і причини його появи

Існує ряд форм стоматиту, відмінність яких полягає в причинах, що викликали дане захворювання:

Алергічний – виразки в роті при даній формі найчастіше з’являються після прийому певних медикаментозних препаратів;
Герпетичний – виникає при впливі вірусу герпесу;
Афтозний – запалення виникає через нестачу в організмі важливих мінералів і вітамінів, особливо вітаміну В12 і заліза;
Грибковий – поява виразок провокується грибком Candida albicans.
Можна відзначити ще багато форм стоматиту. Так виразки в ротовій порожнині можуть виникнути через тривалий прийом антибіотиків, що знищують корисну мікрофлору в роті, через що захисні бар’єри слабко протистоять вірусам і бактеріям, що провокує захворювання.

Ще стоматит виникає внаслідок зовнішніх впливів, наприклад, через часте куріння, надмірне вживання алкоголю, травмування слизової оболонки.

Лікування стоматиту у дітей і дорослих

Коли стоматит виявлений на початковій стадії, його можна спробувати вилікувати за допомогою домашніх засобів. Наприклад, хороший ефект можна очікувати від всім відомого розчину солі та соди.

Перед самостійним лікуванням стоматиту потрібно спробувати з’ясувати, чим він спровокований. Якщо стоматит виник після тривалого прийому антибіотиків, запальний процес буде усунутий після зниження медикаментозного навантаження на організм. Якщо захворювання викликане алергією – потрібно усунути алерген і пройти курс антигістамінних препаратів.

Коли у стоматита грибкова або вірусна природа, рекомендується скористатися спеціальними медикаментозними засобами, які призначені для лікування запальних вогнищ при стоматиті. До них відносять: противірусні мазі, протигрибкові препарати, антисептики, такі як хлоргексидин або мірамістин.

ІНШІ СТАТТІ

Вініри: за та проти

Перш ні розглянути всі переваги та недоліки вінірів, розберемо що це таке.

Вініри –це тонесенькі пластинки, що «накладаються» на зуби з лицевої сторони.

Загалом вініри встановлюються на зону посмішки, тобто на передні зуби. Вони бувають композитними та з пресованої кераміки.

 

Композитні вініри виготовляться із пластмаси, при встановленні не потребують додаткової підготовки зуба. Але й слугують років 5-10, залежно від того який у вас спосіб життя та як ви доглядаєте за зубами.

 

Вініри з пресованої кераміки – керамічні вініри роблять по типу ультра тонких коронок. Для їх встановлення зуб обточують по бокам та попереду приблизно на 0,5 мм.

 

Звичайно, що такі вініри виглядають максимально природньо, тому і коштують, зазвичай, дорожче. А пластмаса, то завжди пластмаса.
І навіщо ж потрібні вініри?

 

Вони можуть вирішити безліч естетичних проблем:
 Змінити форму зубів
 Змінити колір зубів
 Виправити прикус
 Відновити частково зламаний чи деформований зуб
 «Закрити» діастему – проміжок між зубами.

 

Вініри – це досить простий і естетичний спосіб виправити естетичні недоліки зубів без брекет систем, лазерного відбілювання зубів, коронок чи інших лікувальних методів. Майже всі публічні люди робили і роблять собі ідеальні посмішки за допомогою вінірів. Свої зуби радикально не змінюються, а лише «прикриваються» і великою перевагою вінірів є їх довготривалий термін служби, а догляд точнісінько такий як і в звичайних зубів- гарна гігієна та повноцінний догляд.

Хоч все так гарно і просто, але і у вінірів є свої недоліки:

 

– Вініри, це незворотній процес. Як розумієте, вони потребують обробки зуба, тож якщо з якихось причин ви вирішите від них відмовитись, потрібно буде вирішувати проблеми препарування зубів, це або реставрація, або коронки. Враховуйте також, що через 10-20 років вініри потребують заміни, а це і кошти і час.

 

– Вініри –це або дорого, або не треба робити. Неякісні вініри або погана робота стоматолога здатні не лише зробити штучною посмішку, а й нашкодити зубам та яснам.

 

Тож переконайтеся, що ваш лікар -справжній професіонал. Почитайте відгуки, подивіться його роботи, переконайтеся, що довіряєте саме тому, до кого лежить душа.

 

Тож, як то кажуть, «краса потребує жертв, в даному випадку – зубів) Вірніше сказати їх частини, але точно можемо сказати, що воно того варте! Звісно, при умові роботи професіоналів, наприклад, таких, що працюють в нашій клініці Віліда! Приходьте, та переконайтеся самі!

ЧИТАТИ ДАЛІ
Все про лазерне відбілюванні зубів

Порушення прикусу – дуже поширена проблема. Практично 70% людей мають потребу в ортодонтичному виправленні прикусу. Це допомагає не тільки усунути візуальні недосконалості зубного ряду, але також запобігти такій  патології , як порушення постави, хронічні головні болі і навіть передчасне старіння обличчя.

Ортодонтичне лікування зараз можна здійснити двома популярними способами – встановити брекети або сучасні елайнери. Що ж вибрати? Зараз ми розглянемо основні особливості кожного з цих методів виправлення прикусу, щоб зрозуміти, який з них, і в яких випадках, буде краще.

Брекет-система – це складна конструкція, яка складається з встановлюваних на зуби замків і ортодонтичного дроту, що зв’язує їх в єдине ціле. Також конструкція може бути доповнена лигатурами, що не вимагають частої корекції. За рахунок особливостей впливу ортодонтичної  дуги створюється тягова сила, здатна змінити конфігурацію нерівно стоячих зубів. Через складну конструкцію брекети можуть викликати дискомфорт в процесі носіння і пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини.

Елайнери – це інноваційні капи з прозорого пластика, що відрізняються більш комфортним носінням. Їх можна зняти під час прийому їжі і чищення зубів, а також під час важливих заходів. У теорії вони зовсім не впливають на звичний життєвий ритм людини. Але існує один з головних недоліків елайнерів.

Для належного терапевтичного ефекту від  елайнерів носити їх потрібно не менше 20-22 годин на добу. За фактом, знімати їх дозволяється на нетривалий період, якого буде достатньо для чистки та  прийому їжі. Подібний особистий контроль за ортодонтичним лікуванням може бути небезпечним. Забудькуватість, втрата змінних кап, вишукування зайвих приводів не носити елайнери – все це врешті-решт негативно позначається на ефективності лікування.

Естетика

Основним критерієм ортодонтичного лікування виступає естетична сторона. Прозорі тонкі елайнери з пластика майже непомітні на зубах під час носіння. При відсутності близького особистого контакту ваш співрозмовник може зовсім не помітити наявність такої капи в ротовій порожнині.

Прийнято вважати, що брекет-система більш помітна , однак це помилка. Існують конструкції, які максимально непомітні – до них відносяться естетичні керамічні або сапфірові брекети. Замочки спеціально підбираються в тон емалі зубів, а дуга може бути прозорою або покритою особливим напиленням, що зливається з кольором замків. Є також повністю невидимі брекет-системи – лінгвальні, які встановлюються на внутрішню поверхню зубів. Вони абсолютно непомітні навіть при близькому візуальному контакті.

Ефективність

Ефективність елайнерів  майже наближена до брекетів, але є і клінічні порушення, де установка останніх буде більш доцільною. Брекети легко і швидко зможуть впоратися з корпусним переміщенням зубного ряду і складними викривленнями. Елайнери теж впораються з подібним завданням, але для цього потрібно буде більше часу.

Елайнери більш ефективні ніж брекети при вирівнюванні сегмента зубів або в разі лікування перехресного прикусу. Можна підвести підсумок, що прозорі капи ефективні при нескладних патологіях прикусу, в той час як брекет-системи здатні впоратися з більш складними випадками викривлення.

Період звикання

Після установки брекетів є період звикання, який приносить  людині безліч головного болю. Звикання може тривати 2-4 місяці і супроводжуватися порушеннями мови, хворобливістю, травмами слизових і мови.

Елайнери в питанні адаптації викликають дискомфорт набагато рідше. Дуже рідко виникає роздратування і кровоточивість ясен. Однак невелика корекція здатна вирішити і ці незручності.

Правила харчування

Зняти брекет-систему неможливо, тому ортодонти прописують особливу дієту: не можна їсти горіхи, насіння, а будь-яку тверду їжу різати на маленькі шматочки. Також з раціону доведеться виключити будь-які забарвлюють емаль напої і продукти.

У свою чергу елайнери – це знімна конструкція, тому ніяких обмежень в харчуванні немає. Основною вимогою буде ретельна гігієна кап, зубів і порожнини рота кожен раз після прийому їжі перед безпосередньою установкою.

Гігієна порожнини рота

В процесі носіння елайнеров гігієна порожнини рота за зубами не відрізняється від звичної. А ось при носінні брекет-системи виникають труднощі з очищенням зубів через додаткових місць, де може скупчуватися наліт.

Тому кожен пацієнт перед установкою брекетів проходить навчання тому, як правильно дотримуватися гігієни: спосіб очищення зубів і самої конструкції, правила використання додаткових гігієнічних інструментів, таких як йоржики, флоси тощо.

Ціна

Вартість ортодонтичного лікування для багатьох виступає одним з ключових критеріїв вибору. Ціна елайнеров наближена до ціни естетичних брекет-систем. Однак металеві брекети будуть коштувати дешевше елайнеров, при тому, що їх ефективність однакова, а в деяких випадках і більше помітна. Тому тут кожен повинен визначити, що для нього в пріоритеті – дешево і сердито, або дорого, але красиво і естетично.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Вирівнювання зубів

Всі ми мріємо про гарну та здорову посмішку, але не завжди таку маємо. Що ж робити, коли до ідеалу далеко?
Кривизна зубних рядів і правильний прикус – це не тільки естетична проблема. Багатьох людей загалом влаштовують невеличкі недосконалості їх посмішки, але часто буває, що такі, на перший погляд, незначні особливості впливають на стан всього зубного ряду. Зубна система функціонує з перебоями і, в наслідок цього, ми маємо вже функціональні проблеми, такі як стираємість зубів, неправильне та нерівномірне розподілення жувального навантаження, захворювання зубів, запальні процеси в яснах, проблеми в скронево-нижньощелепних суглобах. І, врешті решт, стається так, що виправити не тільки складно, але й достатньо об’ємно і по часу і по фінансам. Нажаль, не завжди вдається виправити і усунути всі проблеми без виправлення етиологічного фактору – нерівності зубних рядів і неправильного прикусу.

 

Причин появи порушень в прикусі достатньо багато: алергії,захворювання ЛОР органів, травми, генетичні фактори, шкідливі звички та інше.
Що робити, щоб все ж таки мати здорову посмішку з правильним прикусом?

 

В період молочного прикусу потрібно своєчасно виправляти шкідливі звички, такі як довготривале годування з пляшечки, довтотривале грудне годування, своєчасно переходити на тверду їжу, усувати звичку смоктання пальців, своєчасно лікувати ЛОР захворювання, регулярно відвідувати стоматолога.
Найбільш оптимальний час для виправлення прикусу -вік, коли починається зміна молочних зуів на постійні, в середньому в 6 років. В цьому віці організм ще росте і будь-які корекції будуть проходити швидше та ефективніше, ніж у більш старшому віці. Деякі проблеми можливо виправити лише в дитинстві, тому важливо не пропустити правильний момент початку ортодонтичного лікування.

 

В дорослому віці також застосовується лікування по виправленню зубних рядів. Але з віком воно більш тривале, ніж в дитинстві. Але нехай Вас це не лякає, сучасні технології роблять лікування комфортним і максимально ефективним.
В будь-якому випадку, результат ортодонтичного лікування направлений на зміну життя пацієнта і усунення проблем, пов’язаних з неправильним прикусом чи нерівними зубними рядами. Методів такого лікування може бути декілька. Умовно їх можна розділити на два: лікування за допомогою незнімних конструкцій -це різноманітні брекет системи та лікуванння за допомогою знімних конструкцій – це капи, трейнери, пластини.
Який саме метод застосовується в Вашому випадку, вирішує Ваш ортодонт разом з Вами і, обов’язково, при цьому враховувати Вашу клінічну картину, індивідуальні особливості, спосіб життя та бажаний результат.

 

Обов’язково перед початком лікування небхідно пройти повну діагностику щелепної системи. Це можуть бути знімки, огляд, фотофіксація, спеціальні ортодонтичні діагностичні заходи.

 

Також обов’язковим перед початком ортодонтичного лікування необхідно вилікувати всі проблеми зубів та ясен: усунути запальні процеси, карієс, пройти професійну гігієну, тобто небхідна повна санація ротової порожнини.
Під час ортодонтичного лікування важливо виконати всі рекомендації ортодонта, відвідувати його для корекції і контролю порядку лікування, приділяти особливу увагу гігієні порожнини рота.

 

Після вирівнювання зубів небхідні профілактичні процедури, які відновлять міцність емалі зубів, допоможуть закріпити результат.
Наша стоматологія має всі доступні на ринку системи ортодонтичного лікування і професіоналів-ортодонтів, що оберуть оптимальний для Вас спосіб лікуваняння. Ви залишитесь задоволеними! Наше завдання -зберегти, відновити чи створити Вам здорову та неперевершену посмішку.

 

Чекаємо на Вас в наших клініках!

ЧИТАТИ ДАЛІ