Протезування є надійним способом відновлення функціональної цінності зубів та їх естетичних якостей. Дана стоматологічна процедура складається з багатьох послідовних маніпуляцій, які виконуються протягом кількох візитів до стоматолога-ортопеда.
Розглянемо, які саме етапи включає протезування зубів у сучасній стоматологічній практиці.
Перш за все, важлива ретельна діагностика ротової порожнини: лікар визначає стан ясен, кісткової тканини, наявність чи відсутність зубних відкладень, карієсу або його ускладнень. Також стоматолог звертає увагу на пропорційність частин обличчя та досліджує функцію скронево-нижньощелепного суглоба. Спочатку лікар оцінює візуально, а потім призначає додаткові методи обстеження, такі як ортопантомографію (панорамний знімок зубів обох щелеп) або комп’ютерну томографію. Важливим є також ретельний збір анамнезу пацієнта з приводу наявності специфічних чи неспецифічних захворювань, алергічних реакцій.
Після проведення діагностики та постановки діагнозу переходимо до наступного етапу: вибір методу протезування та складання плану лікування. Ортопедична конструкція обирається за певними показаннями, а також побажаннями пацієнта та його фінансовими можливостями. Зубне протезування загалом поділяється на два види: знімне та незнімне. Незнімне охоплює такі види конструкцій як вкладка, коронка, вінір, мостоподібний протез. Знімне протезування включає протези (акрилові, нейлонові, бюгельні).
Перед постановкою ортопедичних конструкцій бажано провести санацію порожнини рота, а саме: спланувати професійну гігієну ротової порожнини, пролікувати карієс та його ускладнення, усунути наявне запалення ясен.
Наступний етап – ортопедичний. Стоматолог знімає відбитки зубів, визначає центральне співвідношення щелеп для того, щоб виготовлена конструкція була стабільною у порожнині рота, повноцінно відновлювала жувальну ефективність та не порушувала мовну функцію.
Одним з найважливіших етапів протезування є препарування зубів. Методика препарування визначається залежно від обраної конструкції. Мінімальне препарування зубів передбачене при виготовленні вінірів.
Пацієнт разом з лікарем-ортопедом обирає колір майбутньої ортопедичної конструкції при природному денному освітленні, порівнюючи з наявними в порожнині рота власними зубами, а також враховуючи профіль обличчя, колір шкіри.
Під час цього візиту лікар виготовляє тимчасові конструкції, які відновлюватимуть жувальну функцію зубів, а також демонструватимуть дизайн майбутньої посмішки.
Під час наступного відвідування стоматолога проводиться оцінка якості виготовленої в лабораторії коронки чи протезу, примірка в порожнині рота. І лікар, і пацієнт повинні бути задоволені функціональними та естетичними якостями ортопедичної конструкції. Лише після цього проводиться заключний етап: фіксація в порожнині рота.
Завжди слід попереджати пацієнта про адаптаційний період, що полягає у звиканні до нової конструкції в роті. Проявляється відчуттям дискомфорту в ротовій порожнині, підвищенням слиновиділення, порушенням дикції. Якщо конструкція призначена за показаннями та правильно виготовлена, неприємні відчуття зникають за досить короткий проміжок часу. Дуже важливо, щоб пацієнт був психологічно налаштований на швидку адаптацію.
Спеціалісти нашої клініки завжди відповідально ставляться до діагностики та вибору необхідної ортопедичної конструкції. Лікарі допомагають відновити здоров’я та красу Вашої посмішки!Сяйте своєю посмішкою разом з нами!
З турботою, стоматологічна клініка ViLiDA!