Порушення прикусу – дуже поширена проблема. Практично 70% людей мають потребу в ортодонтичному виправленні прикусу. Це допомагає не тільки усунути візуальні недосконалості зубного ряду, але також запобігти такій  патології , як порушення постави, хронічні головні болі і навіть передчасне старіння обличчя.

Ортодонтичне лікування зараз можна здійснити двома популярними способами – встановити брекети або сучасні елайнери. Що ж вибрати? Зараз ми розглянемо основні особливості кожного з цих методів виправлення прикусу, щоб зрозуміти, який з них, і в яких випадках, буде краще.

Брекет-система – це складна конструкція, яка складається з встановлюваних на зуби замків і ортодонтичного дроту, що зв’язує їх в єдине ціле. Також конструкція може бути доповнена лигатурами, що не вимагають частої корекції. За рахунок особливостей впливу ортодонтичної  дуги створюється тягова сила, здатна змінити конфігурацію нерівно стоячих зубів. Через складну конструкцію брекети можуть викликати дискомфорт в процесі носіння і пошкоджувати слизову оболонку ротової порожнини.

Елайнери – це інноваційні капи з прозорого пластика, що відрізняються більш комфортним носінням. Їх можна зняти під час прийому їжі і чищення зубів, а також під час важливих заходів. У теорії вони зовсім не впливають на звичний життєвий ритм людини. Але існує один з головних недоліків елайнерів.

Для належного терапевтичного ефекту від  елайнерів носити їх потрібно не менше 20-22 годин на добу. За фактом, знімати їх дозволяється на нетривалий період, якого буде достатньо для чистки та  прийому їжі. Подібний особистий контроль за ортодонтичним лікуванням може бути небезпечним. Забудькуватість, втрата змінних кап, вишукування зайвих приводів не носити елайнери – все це врешті-решт негативно позначається на ефективності лікування.

Естетика

Основним критерієм ортодонтичного лікування виступає естетична сторона. Прозорі тонкі елайнери з пластика майже непомітні на зубах під час носіння. При відсутності близького особистого контакту ваш співрозмовник може зовсім не помітити наявність такої капи в ротовій порожнині.

Прийнято вважати, що брекет-система більш помітна , однак це помилка. Існують конструкції, які максимально непомітні – до них відносяться естетичні керамічні або сапфірові брекети. Замочки спеціально підбираються в тон емалі зубів, а дуга може бути прозорою або покритою особливим напиленням, що зливається з кольором замків. Є також повністю невидимі брекет-системи – лінгвальні, які встановлюються на внутрішню поверхню зубів. Вони абсолютно непомітні навіть при близькому візуальному контакті.

Ефективність

Ефективність елайнерів  майже наближена до брекетів, але є і клінічні порушення, де установка останніх буде більш доцільною. Брекети легко і швидко зможуть впоратися з корпусним переміщенням зубного ряду і складними викривленнями. Елайнери теж впораються з подібним завданням, але для цього потрібно буде більше часу.

Елайнери більш ефективні ніж брекети при вирівнюванні сегмента зубів або в разі лікування перехресного прикусу. Можна підвести підсумок, що прозорі капи ефективні при нескладних патологіях прикусу, в той час як брекет-системи здатні впоратися з більш складними випадками викривлення.

Період звикання

Після установки брекетів є період звикання, який приносить  людині безліч головного болю. Звикання може тривати 2-4 місяці і супроводжуватися порушеннями мови, хворобливістю, травмами слизових і мови.

Елайнери в питанні адаптації викликають дискомфорт набагато рідше. Дуже рідко виникає роздратування і кровоточивість ясен. Однак невелика корекція здатна вирішити і ці незручності.

Правила харчування

Зняти брекет-систему неможливо, тому ортодонти прописують особливу дієту: не можна їсти горіхи, насіння, а будь-яку тверду їжу різати на маленькі шматочки. Також з раціону доведеться виключити будь-які забарвлюють емаль напої і продукти.

У свою чергу елайнери – це знімна конструкція, тому ніяких обмежень в харчуванні немає. Основною вимогою буде ретельна гігієна кап, зубів і порожнини рота кожен раз після прийому їжі перед безпосередньою установкою.

Гігієна порожнини рота

В процесі носіння елайнеров гігієна порожнини рота за зубами не відрізняється від звичної. А ось при носінні брекет-системи виникають труднощі з очищенням зубів через додаткових місць, де може скупчуватися наліт.

Тому кожен пацієнт перед установкою брекетів проходить навчання тому, як правильно дотримуватися гігієни: спосіб очищення зубів і самої конструкції, правила використання додаткових гігієнічних інструментів, таких як йоржики, флоси тощо.

Ціна

Вартість ортодонтичного лікування для багатьох виступає одним з ключових критеріїв вибору. Ціна елайнеров наближена до ціни естетичних брекет-систем. Однак металеві брекети будуть коштувати дешевше елайнеров, при тому, що їх ефективність однакова, а в деяких випадках і більше помітна. Тому тут кожен повинен визначити, що для нього в пріоритеті – дешево і сердито, або дорого, але красиво і естетично.

ІНШІ СТАТТІ

Порядок надання послуг

Ми раді вітати Вас в наших клініках Віліда і хочемо ознайомити про наші правила надання стоматологічних послуг в наших центрах

Запис на прийом до спеціаліста
1.Записатися на консультацію та первинний огляд до стоматолога можна за телефоном чи особисто у адміністратора в клініці, також через наші сторінки в соціальних мережах
2.Будемо Вам вдячні, якщо повідомите нас завчасно, якщо з будь-яких причин Ви не зможете завітати до нас у визначений час. Ви можете повідомити адміністратора у зручний Вам спосіб;
3.Якщо Ви спізнюєтеся більш як на 15 хвилин, ми змушені будемо відмінити чи перенести Ваш візит, бо лікар не встигне провести потрібні маніпуляції в час, що залишився.
4.Якщо лікар не може вийти на роботу чи є інші обставини, про це пацієнту повідомляється завчасно адміністратором за вказаними телефонами.

 

Прийом

Ви маєте прийти на прийом за 10-15 хвилин раніше, щоб встигнути ознайомитися з необхідними документами, заповнити дані про стан Вашого здоров’я;

 • Далі Вас запрошують до робочого кабінету стоматолога для огляду;
 • Після того як лікар Вас оглянув, озвучив діагноз, лікар має обговорити з Вами програму лікування та можливі варіанти, а також вартість лікування;
 • Лікар має пояснити Вам, як саме буде проходити реабілітаційний період, яких мусите чекати ускладнень та як їх можна уникнути;
 • Описані обслідування заносяться в Вашу особисту карту, де Ви маєте поставити відмітки про свою згоду на лікування чи відмову від нього;
 • Ми змушені будемо відмовити Вам у лікуванні, якщо Ви з’явитесь на візит у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а також у стані, в якому лікування не є можливим;
 • Терміновий, незапланований прийом буде проводити вільний від пацієнтів лікар;
 • Процедури пацієнтам, що не досягли 21 року проводяться у присутності дорослих – батьків, чи довірених осіб;
 • Всі результати досліджень зберігаються в таємниці, а документи знаходяться у відділі регістратору клініки;
 • Спеціаліст має право відмовити у наданні послуг у разі, якщо Ви систематично порушуєте розпорядок роботи стоматологічної клініки
  Порядок оплати послуг
 • Провідний стоматолог проводить консультаційний прийом, знайомить Вас з прайсом послуг, поясніють які можливі варіанти лікування;
 • Остаточна вартість лікування Вам буде надана у вигляді кошторису;
 • Ви маєте сплатити вартість перерахованих послуг після кожного Вашого візиту до стоматолога;
 • Оплата вартості ортопедичного лікування здійснюєтся частинами: перша частина суми сплачується після зняття відбитків елементів зубного ряду, друга -після етапу протезування;

Вартість послуг в прайсі може змінюватися у зв’язку із зміною курсу долара чи євро і відповідно ростом цін на стоматологічні матеріали та послуги зуботехнічних лабораторій.

 

Гарантії

 

 • На всі надані стоматологічні послуги, надаються гарантії;
 • Гарантія містить у собі умови, відповідно до яких передбачено виконання пацієнтом всіх рекомендацій та приписів лікаря, як лікувальних та і профілактичних;
 • Якщо Ви маєте таку проблему як апікальна патологія, гарантія у цьому випадку не надається. Якщо Ви погоджуєтесь на лікування без гарантії, стоматолог надасть Вам план лікування;
 • Якщо під час дії гарантії виникають ускладнення, Вам надаються безкоштовні послуги за виключенням нових процедур.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Консультація

Консультація: структура, тривалість, що стоматолог дивиться і що повинен/ не повинен говорити

 

Консультація лікаря-стоматолога необхідна для того, щоб зрозуміти скарги, проблеми та потреби пацієнта, визначити план лікування та прорахувати його вартість. Саме первинний діалог пацієнта з лікарем часто стає ключовим для подальшої спільної роботи над здоров’ям ротової порожнини пацієнта.

 

Сьогодні ми розповімо про те, як проходить консультація стоматолога у нашій клініці та яку інформацію має надати лікар, щоб виправдати очікування пацієнта.

 

Тривалість первинної консультації складає в середньому від 30 хвилин до 1 години.

 

Спершу стоматолог збирає анамнез: запитує скарги, визначає як давно вони турбують та дізнається чи вже проводилось лікування в минулому. Лікар неодмінно звертає увагу на зовнішній вигляд пацієнта, а саме: на пропорційність та симетричність обличчя, лінію змикання губ, стан кутів рота, підборіддя, розмір нижньої третини лиця. Потім проводиться огляд ротової порожнини, заповнення зубної формули та постановка попереднього діагнозу.

 

Наступним етапом є проведення додаткової діагностики, адже ретельне обстеження – це основа постановки правильного діагнозу та складання грамотного плану лікування. Вона може включати такі методи дослідження: ортопантомографія, комп’ютерна томографія, телерентгенографія – за показаннями.

 

У новітній стоматології є також важлива фотодіагностика пацієнта. Знімки треба для того, що зафіксувати первинну ситуацію в порожнині рота, з якою пацієнт звернувся до клініки. Виконуються профільні та внутрішньоротові фотографії, на яких видно каріозні порожнини, сколи пломб, тріщини емалі, стан ясен та ортопедичні конструкції.

 

Фотопротокол – це сучасний метод додаткової діагностики, що має багато переваг, а саме:
дозволяє провести комплексну консультацію лікарів різних спеціальностей;
допомагає скласти повноцінний план лікування;
дає змогу мінімізувати кількість візитів до клініки для повторних оглядів перед лікуванням;
демонстрація пацієнту знімків «до» та «після»;
надає детальну інформацію зубному техніку про пацієнта для врахування профілю та будови щелепи при виготовленні певних ортопедичних конструкцій.

 

Після повноцінної консультації лікар показує пацієнту готовий план лікування із зазначенням необхідних стоматологічних маніпуляцій та прорахунком їх вартості. Даний прорахунок в обов’язковому порядку віддається пацієнту на руки для зручності при ознайомленні або відправляється на електронну пошту. Стоматолог має пояснити необхідність та доцільність вказаних лікувальних заходів і мотивувати пацієнта на плідну спільну роботу, яка потребує як професіоналізму лікаря, так і бажання та зацікавленості пацієнта.

 

Для того, щоб переконатись в уміннях стоматолога, не соромтесь попросити показати приклади його виконаних робіт. Кожен кваліфікований досвідчений лікар може продемонструвати фото цікавих клінічних випадків та власних підходів до їх вирішення. Побачивши результати праці лікаря-стоматолога, у пацієнта з’являється більше довіри до нього.

 

Звертайте також увагу на манеру спілкування та поведінку лікаря. Стоматолог-професіонал завжди ввічливий, доброзичливий, говорить чітко та переконливо. Не допускається грубість та безтактовність лікаря.

 

Отже, якщо Вас турбують якісь стоматологічні проблеми і Ви хочете почути думку кваліфікованого лікаря, стоматологи нашої клініки обов’язково проведуть повноцінну консультацію, призначать необхідну діагностику та спланують відповідне грамотне лікування. У руках наших професіоналів Ви матимете змогу почуватись безпечно та бути впевненими в якості їх роботи.

 

Завітайте на консультацію до спеціалістів наших клінік на Оболоні та Борщагівці!

 

Пам’ятайте, що здорова та красива посмішка – це запорука успіху.
З турботою про Вас, ViLiDA!

 

ЧИТАТИ ДАЛІ
Відбілювання зубів за допомогою системи Magic smile

Відбілювання зубів – це висвітлення зубної емалі на декілька тонів, в наслідок чого зуби стають значно білішими.

 

Від природи наші зуби далеко не білі і мають багато різних відтінків. Безумовно, наш спосіб життя та звички суттєво впливають на колір зубної емалі, від чього навіть природній колір зубів з часом темнішає. Тому і існує така процедура як відбілювання, для того, щоб не тільки повернути Вашим зубам їх колір, а й освітлити їх до бажаного кольору.
Існує декілька видів відбілювання зубів, є багато народних методів, які обіцяють однаковий ефект як і в стоматології, але ці методи не мають доказової бази і навіть є такі, що можуть нашкодити і замість білизни Ви можете отримати безліч проблем.

 

Але все ж таки, як можна ефективно і, головне, безпечно відбілити зуби в стоматології?
Останнім часом користуються популярністю різні системи лампового відбілювання. Процедура достатньо комфортна і проста: на попередньо професійно очищені зуби наноситься спеціальний гель. Дія цього гелю активується за допомогою спеціальної лампи. Лампа світить- зуби відбілюються. Різні системи відрізняються складом та якістю гелей, їх здатністю впливати на емаль та змінювати її колір, а також безпечністю.

 

Ми щасливі, що в клініках Віліда з’явилась система американсього виробництва Magic smile.

 

Це абсолютно безпечна система відбілювання, що не тільки відбілює зуби, але завдяки спеціальному мінеральному складу геля укріплює зубну емаль і робить її більш міцною. Видимий та відчутний результат Ви зможете побачити вже на першій процедурі, а для якісного результату необхідно всього 1-3 процедури, в залежності від стану кольору зубів і бажаного майбутнього відтінку. За весь курс ймовірно відбілити зуби до 9 тонів. Також від використання системи є і додаткові приємні бонуси – вона безпечна, проходить без болю і чуттєвості зубів і якщо слідувати всім рекомендаціям лікаря, то ефект від відбілювання може протриматися до 2-х років.
Процедура відбілювання більше косметична ніж лікувальна, але вона має свої протипоказання:

 

 

 • o вагітність та лактація
 • oалергічні реакції на компоненти гелю
  oсерйозні стоматологічні захворювання, наявний карієс
 • oвік до 16 років
 • oнизький поріг чуттєвості чи гіперчуттєвість
 • oонкологічні захворювання
 • oвисоке стирання зубів
 • oнаявність брекетів чи коронок

 

Іншими словами, відбілювання показано при повністю здорових чи вилікуваних зубах.
Перед процедурою відбілювання необхідно також пройти професійну гігієну зубів, щоб очистити їх від зубного каменю, нальоту щоб в процесі відбілювання діяти на реальний колір емалі.

 

І остання рекомендація, якщо Ви ніколи не відбілювали зуби за допомогою лампи і хочете відбілити зуби перед важливою подією в Вашому житті, весілля, наприклад, юбілей чи фотосесія, намагайтеся відвідати стоматологію на два тижні раніше події, щоб уникнути можливого неочікуваного результату, бо відбілювання – це все ж таки втручання в природній колір і як відреагує організм – дуже індивідуально.

 

Стоматологи клініки Віліда допоможуть розібратися в тонкощах відбілювання зубів, дадуть ефективні поради і зроблять Ваше перебування в клініці максимально комфортним.

 

Чекаємо Вас в наших клініках на Оболоні та на Петрівській Борщагівці.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ