Гранульома – це стоматологічне захворювання, при якому в основі кореня зуба утворюється невеликий гнійний мішечок (до 5 мм), що складається з гранулярноъ тканини. Гнійний мішок оточується фіброзною капсулою, що з’єднується з верхівкою кореня зуба.

При відсутності своєчасного лікування гранульоми, захворювання прогресує і перетворюється в кісту. Кіста являє собою фіброзне утворення, в якому містяться мертві клітини. Згодом кіста здатна розростатися, що в свою чергу може привести до утворення нориці, що повністю з’єднує кісту з яснами. Лікування нориці дуже важке і тривале, тому краще не доводити проблему до цієї стадії і лікувати її при перших ознаках утворення гранульоми.

Гранульома і кіста – симптоми

Основний симптом утворення гранульоми або кісти – це гострий біль. Однак трапляється так, що ці захворювання не супроводжуються ніякими хворобливими відчуттями або іншими симптомами. Зовнішні ознаки зубів і ясен можуть ніяк не видавати наявність гранульоми або кісти. Пацієнт може навіть не підозрювати про те, що у нього розвинулася велика кіста, через що лікування буде проводитися вже на запущеній стадії.

Іноді буває так, що людина захворює застудою, грипом, або іншими запальними станами, при яких імунна система послаблюється, і гранульома або кіста різко дають знати про себе. Супроводжується це нестерпним болем в ураженій ділянці, підвищенням температури тіла, збільшенням лімфовузлів і загальним станом слабкості всього організму. Часто також спостерігається запаморочення, головний біль і різь в очах. В окремих випадках з’являється  набрякання ясен, і навіть потемніння ураженого зуба.

Методи лікування гранульоми і кісти

Способи лікування гранульоми і кісти бувають різними і індивідуально підбираються залежно від складності захворювання:

  1. Терапевтичний метод

Пацієнту на початковій стадії захворювання можна призначати курс антибіотиків, здатних вбити бактерії, що провокують запалення. Даний метод лікування в більшості випадків дозволяє зберегти пошкоджений зуб, так як здійснюється своєчасно.

  1. Безопераційний метод

Безопераційне лікування передбачає застосування спеціальних медикаментозних препаратів, які вводяться безпосередньо в ділянку утворення гранульоми через розсверлений канал зуба. Даний спосіб лікування дозволяє повністю очистити кореневі канали від інфекції і зберегти пошкоджений зуб. Також проводиться лікування під мікроскопом, що дозволяє добитися максимальної точності при введенні препарату в пошкоджену область зуба.

  1. Хірургічний метод

До хірургічного лікування вдаються вже в важких,  запущених випадках, а також коли кістозні утворення знаходяться в важкодоступній ділянці ясен. Під час лікування проводиться резекція, після чого ставиться особливий дренажний пристрій, що дозволяє прибрати накопичившийся гній. Далі здійснюється хірургічне втручання одним з двох способів: гемісекція, що припускає видалення кореня зуба, або цистектомія – видалення ушкодженої верхівки зубного кореня і самого новоутворення.

Якщо занадто запустити захворювання, стоматолог може прийняти рішення видаляти уражений зуб повністю. Зберегти зуб не вийде в ряді випадків, до яких відносять:

ІНШІ СТАТТІ

Види діагностики при ортодонтичному лікуванні

Мета ортодонтичного лікування полягає у виправленні існуючих природних або придбаних дефектів, утворених в жувальної-мовному апараті людини. Перед початком будь-якого стоматологічного лікування необхідна діагностика і підготовка. Тільки при якісної ортодонтической діагностиці можна досягти хороших результатів лікування:
• сформувати правильне і рівне становище зубів;
• скорегувати співвідношення верхнього та зубного ряду;
• домогтися правильного функціонування щелеп;
• виправити порушення зубного ряду, що впливають на загальну естетику особи.

Діагностика перед ортодонтичним лікуванням складається з комплексу заходів, спрямованих на отримання важливої інформації про порушення і дефекти зубного ряду для кожного конкретного пацієнта. Після цього ортодонт збирає і аналізує отримані відомості, щоб на їх основі скласти індивідуальний план лікування.

Комплексна ортодонтическая діагностика особливо важлива для юних пацієнтів – дітей і підлітків. При роботі з жувальної-мовним апаратом зростаючого організму фахівець не тільки коригує положення зубів, але також здійснює багаторівневу регулювання процесу зростання всієї зубощелепної системи.

Види діагностики, використовувані в сучасному ортодонтичному лікуванні

1. Комп’ютерна томографія – даний метод повсюдно застосовується ортодонтами, незважаючи на те, що з’явився він порівняно недавно. МРТ дає достовірну і якісну інформацію про стан щелепного апарату. За допомогою томографії роблять пошарові знімки ділянок щелепи, яким потрібно приділити особливу увагу при діагностиці;

2. МРТ (магнітно-резонансна томографія) – в ряді захворювань побачити всю їх складність і глибину можна лише за допомогою знімків МРТ;

3. Ортопантомограмма (панорамний знімок) – різновид томограми, яка дає можливість детально відобразити картину кісткової тканини. Ортопантомограмма має широкий огляд і дозволяє отримати дуже якісні деталізовані знімки, на яких видно:
• видимі межі патологій;
• розташування кореневої системи;
• основні пазухи;
• кісткова зубна тканина.

4. Рентген – даний метод зараз відноситься до числа низькоефективних і застосовується в клініках, де немає більш сучасного діагностичного обладнання;

5. ТРГ (телерентгенограмм) – даний метод діагностики передбачає створення дуже докладного знімка в необхідної області, де буде добре видно все тканини. Завдяки ТРГ можна:
• З’ясувати ступінь проходження м’яких тканин в порожнині рота;
• Винести висновок про існуючі кісткових утвореннях;
• Більш детально розглянути тверду зубну тканину;
• Виконати глибокий ортодонтический аналіз.

6. Фотопротокол – візуалізація того, як зуби будуть виглядати після повного курсу лікування.
На основі всіх отриманих в ході діагностичного дослідження даних ортодонт становить план підготовки та ортодонтичного лікування.

ЧИТАТИ ДАЛІ
ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ НА ОБОЛОНІ В КИЄВІ

Видалення зубів на Оболоні

 

Видалення зубів – це хірургічна стоматологічна процедура, що вимагає від лікаря вправності, навичок і знань. Сучасне обладнання та інструменти в нашій клініці в Оболоні допомагають зробити її легше як для пацієнта, так і для стоматолога. Завдяки професіоналізму наших співробітників екстракція навіть в складних випадках проходить просто і швидко.

 

 

Кому необхідна процедура

 

Видалення зубів показано тільки в тому випадку, якщо лікувати їх доступними медицині методами неможливо. Призначається в таких ситуаціях:

 

  • підготовка ясен до установки імплантатів;
  • важкі форми кісти, пульпіт, запалення кореня;
  • установка протезів;
  • неправильний ріст зуба мудрості.

 

Нерідко виникає необхідність видалення молочного зуба у дітей в разі розвитку запального процесу або якщо почав вже прорізатися постійний.

 

Підготовчий процес

 

Екстракція проводиться після ретельної підготовки. Наші фахівці в клініці в Оболоні розкажуть детально про всі необхідні підготовчі заходи. Пацієнт проходить попередній огляд, на якому лікар визначає хороший метод знеболювання. Якщо необхідно видалення зубів мудрості, іноді хірург схиляється до операції під загальним наркозом. Наші стоматологи ніколи не призначають анестезію без попереднього огляду, адже необхідно повністю виключити алергію на препарати.

 

 

Види знеболюючого залежать від завдання, що стоїть перед хірургом. Екстракція зруйнованого зуба проводиться засобами на основі лідокаїну і більш сучасних місцевих знеболюючих. Ціна послуги залежить від препарату.

 

 

Основні етапи проведення процедури

 

Екстракція зубів в нашій клініці в Оболоні проходить в такі етапи:

  • діагностичні заходи, огляд порожнини рота;
  • знеболювання ін’єкцією в ясна (якщо мова йде про зуби мудрості, може застосовуватися загальний наркоз);
  • Витяг кореня з лунки;
  • обробка рани антисептиком;
  • накладення швів (при необхідності).

 

Професійні стоматологи нашої клініки в Оболоні здатні оперативно впоратися з будь-якими виниклими складнощами.

 

Якщо потрібно виконати видалення зубів мудрості, які ще не прорізалися, але при цьому ростуть неправильно, для захоплення коронки необхідно робити розріз ясна. Після цього потрібно накладення швів.

 

Протипоказання до екстракції

Видалення зубів в нашій клініці проводиться тільки в тому випадку, якщо у пацієнта відсутні протипоказання. Процедура не може бути виконана:

 

  • при гострих респіраторних захворюваннях;
  • травмі голови;
  • загостренні серцево-судинних патологій;
  • герпес.

 

Протипоказано видалення зубів жінкам в I і III триместрі вагітності.

 

Є ряд захворювань, при яких екстракція проводиться тільки під контролем лікаря вузького профілю. До таких патологій відносяться:

  • діабет;
  • захворювання нервової системи;
  • порушення згортання крові.

 

У нашій клініці кожному клієнту гарантований індивідуальний підхід, тому перед процедурою враховуються всі можливі нюанси, максимально виключаються ризики.

 

Щоб уникнути ускладнень, потрібно слідувати порадам наших фахівців. У перші два дні не можна полоскати ротову порожнину, гріти місце видалення. Не можна вживати гарячу їжу і напої. Лікар пропише рекомендовані знеболюючі препарати, а також інші процедури, що знімають біль і набряк (наприклад, прикладання холоду на місце екстракції).

 

Нашу сімейну стоматологію обрали вже тисячі сімей. Нам довіряють не тільки завдяки надійним фахівцям, якісним послугам, розташуванню в зручному районі Оболоні поруч зі станцією метро. У нас ще й найприйнятніші ціни.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Прорізування зубів
Прорізування зубів: гід для батьків
 
 
Молочні зуби у дитини відіграють важливо роль у подальшому розвитку і здоров’ї постійних зубів, мови, дикції дитини, впливають на якість жування їжі і її пережовування (їжа має потрапляти до шлунку в «підготовленому» вигляді). Якщо молочні зуби хворіють, їх обов’язково потрібно лікувати, але про це в інших статтях.
Отже, перші зуби у малюка можуть з’явитися вже у 6 місяців. Бувають випадки, що раніше, і бувають що перші зуби прорізуються після року.
Якщо ж у 1,5 року зубів ще не видно, потрібно звернутися до дитячого стоматолога. Він перевірить наявність зачатків зубів. Отже, якщо поява перших зубів річ індивідуальна, то порядок їх прорізування часто однаковий у всіх. Першими з’являються два нижні різці, за ними два верхніх, далі два крайніх верхніх. Якщо прорізування зубів у вашого малюка йде за планом, то після року з’являться крайні нижні різці, потім чотири премоляри і за ними 4 клики. Останніми, ближче до 3-х років з’являться моляри. В три роки у дитини мають бути всі 20 зубів. Але пам’ятайте, що якщо вони почали прорізуватися після року, то і завершитись цей процес може пізніше.
 
 
Декілька цікавих моментів:
–          Зазвичай, у дівчаток зуби прорізуються раніше ніж у хлопчиків
–          Зуби ростуть парами – справа і зліва
–          Починають зуби рости на нижній щелепі
–          Молочні зуби більш уразливі до карієсу і процеси в них відбуваються набагато швидше ніж у постійних, вони менші і біліші за звичайні. І між ними можуть бути великі щілини.
 
 
Процес прорізування молочних зубів не завжди проходить непомітно і часто приносить малюку дискомфорт. Ясна чешуться, болять, набрякають. Дитина може відмовлятися від їжі, бути плаксивою, капризною, погано спати, кусатися. Трапляється, що з’являється температура, порушується травлення, можуть бути подразнення від слини. Якщо ви не впевнені, що такі симптоми саме від зубів-зверніться до педіатра, щоб виключити можливі інші проблеми.
 
 
Як же допомогти малюку пережити цей дискомфорт і полегшити його:
–          Малюку в цей період потрібно більше уваги, не відмовляйте в носіні на руках, пригортанні. Малюки, що на грудному вигодовуванні частіше просять їсти –не відмовляйте, адже для них це радше момент заспокоєння.
–          Фізично малюку можна допомогти масажем ясен –чистим пальцем чи замотаним у бинт, змочений в холодній воді
–          Малюки люблять все гризти в цей період, запропонуйте йому спеціальні гризунці. Інколи малюк знаходить свій спосіб «почесати» ясна, це може бути сухарик чи бублик (якщо за віком вже можна), або ж якась іграшка. Не відмовляйте малечі в цьому.
–          Більш травматичним для батьків є бажання малюка погризти їх – малеча може кусати груби мами, пальці чи що трапить на «зуб». Намагайтеся якомога легше відучити малюка від цього і пропонуйте заміну у вигляді іграшок.
–          Фармацевтична галузь також пропонує батькам різні «охолоджуючі» та анестезуючі гелі для полегшення стану малюка. Не всім вони допомагають і якщо вже користуєтесь, то впевніться, що саме прорізування зубів стало причиною дискомфорту малюка.
 
 
Прибудь яких симптомах, що вам здаються не стандартиними –звертайтеся до педіатра. І обов’язково підготуйте малечу до першого візиту до стоматолога. Лікар має впевнитися, що зуби прорізуються правильно, розповість до догляд за ними і про засоби гігієни для малюків.
 
ЧИТАТИ ДАЛІ